X
تبلیغات
زولا

تنفس

به نام آنکه فکرت آموخت

اختلال توجه و بیش فعالی

می خواهیم به یک یا شاید به دو اختلال بپردازیم به نام اختلال نقص توجه و بیش فعالی .شاید خیلی از دوستان این عارضه را بشناسند و شاید در بین اقوام و آشنایانتان کسی به این عارضه مبتلا باشد.ابتدا بهتر است تعریفی از این عارضه داشته باشیم:*نقص توجه (AD) کودکانی هستند که در تمرکز مشکل دارند یا مدت طولانی نمی توانند کاری را انجام دهند حواسشان در برابر محرک های بیرونی مرتب پرت می شود این عارضه گاهی همراه با بیش فعالی می باشد .

*بیش فعالی (HD) اختلال سیستم عصبی مرکزی است این کودکان بسیار بی قرار و ناآرام هستند و کنترل فعالیتهای حرکتی برای کودک دشوار است .

مادران می گویند کودکم در هنگام صرف غذا نمی تواند بنشیند ، یا به سرعت از کاری به کار دیگر می پردازد . یا در مدرسه همیشه در حال انجام کاری است . از جا بلند می شود مدادش را می تراشد یا با قلمشان روی میز می زنند .تکالیف را خیلی سریع و غلط می نویسد و مرتب به قول خودمان وول می خورند .

نکته اینکه :همیشه اختلال نقص توجه با بیش فعالی همراه نیست اما بیش فعالی معمولا با نقص توجه همراه است .

بعضی از کودکان مبتلا به بیش فعالی تکانشی هستند ایتدا عمل می کنند بعد فکر میکنند . عواقب رفتار خود را پیش بینی نمی کنند.و معمولا در درس خواندن و انجام تکالیف دچار مشکل هستند .

معمولا باید در شناخت این کودکان و تشخیص درست آنان به دقت بررسی انجام گیرد .

مصرف دارو 70 تا 80 درصد موثر است و بقیه درمان با رفتار درمانی تاثیر گزار است .


نفس عمیق 1: سه لغت مهم که می توانیم در یک جمله بگوییم این است که" بله من می توانم"

نفس عمیق2 : ما آزموده ایم در ین شهر بخت خویش       بیرون کشید باید ازین ورطه رخت خویش


+ نوشته شده در دوشنبه 25 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 05:19 ب.ظ توسط تنفس | 15 نظر