X
تبلیغات
زولا

تنفس

به نام آنکه فکرت آموخت

قانون خلاء

بلاخره بعد از مدتی طولانی کسانی که مسؤل کامپیوتر ما بودند از سفر آمدند و به داد نابلدی های ما رسیدند واین کامپیوتر اکسپایر شدهِ ما را درست کردند و با سرعت لاک پشتی اینترنت ،ما موفق شدیم بلاگ اسکای را باز کنیم و دیداری با دوستان به ظاهر مجازی  و  واقعی خود تازه کنیم !

از لطف و مهربانی ها و احوالپرسی های همه ی دوستان سپاسگزارم


این مطلب را در سالهای گذشته هم در پستی گذاشته بودم چون به سال جدید نزدیک می شویم بهتر دانستم مجددا آنها را بازگو کنم .

یکی از قوانینی که در هستی وجود دارد قانون جذب است که کم وبیش با آن آشناییم و از کسانی که در این باره کتاب های زیادی دارند -خانم کاترین پاندرا و فلورانس اسکاول شین -هستند .که به کرات به این بحث پرداخته اند .امابه دلیل نزدیک شدن به سال جدید صحبت درباره قانون خلاءبی ارتباط نمی باشد:خلاء دارای ۴ لایه است ۱-خلاءدر اشیا ۲-خلاءدر افکار ۳-خلاء در احساس ۴-خلاءدر افراد

چون در ایام نزدیک شدن به عید هستیم مفهوم خلاء در اشیا بیشتر مشخص می شود به این معنا که اشیایی که به درد ما نمی خورند و شاید به درد دیگران بخورد را از خانه خارج کنیم .در اطراف ما اشیای بسیاری وجود دارندکه برای ما کاربردی ندارنداما آن وسایل برای دیگران کاربرد دارند یا گاهی از اوقات وسایلی را جمع آوری می کنیم برای روزی و روزگاری اماسالها می گذرد و هرگز از آنها استفاده نمی کنیم و هیچگاه موقعیتی پیش نمی آید که از آنها بتوانیم استفاده کنیم باید یک سر رسی کنیم و آنان را به اهلش دهیم که از آنها استفاده کنند و همیشه اینگونه است که هنگامی که وسایلی را از جایی خالی می کنیم چیزهای دیگری را بدست می آوریم باور ندارید ؟امتحان کنید !اگر چندین لباس از کمد خود را به نیاز مندان دهید جایی باز خواهد شد و شما لباس های دیگری بدست خواهید آورد.به همین خاطر به آن می گویند خلاء چون جایی را از چیزی خالی می کنیم .عده ای از افراد عادت دارند چیزهایی را برای روز مبادا نگه دارند ! چه بسیار سالها زحمت نگه داری  آنها را کشیده ایم اما هرگز موفق به استفاده از آنها نشدیم و وقتی هم به سراغشان رفتیم دیگر کاربردی نداشتند.


خلاء در افکار :گاهی لازم است بعضی افکار را دور بریزیم !!!افکاری که ریشه درستی ندارند و مزاحم ذهن و رشد اخلاقی و شناختی ما هستند ریشه در موهو مات و خرافات دارند یا حتما لازم نیست خرافه باشند .اما افکاری اند که ریشه عقلی و منطقی ندارند مانند :افراد شانس دارند و.... این افکار بشدت در روزمرگی افراد به کار برده می شوند و ما فکر می کنیم فقط آن را بر زبان آورده ایم و نمی دانیم که چگونه بر ذهن ما تاثیر گذار است.همه تفکرات ما در بیانمان ظاهر خواهند شد حتی گاهی به شوخی اما آنها در گوشه ای از ذهنمان قرار داشتند و منتظر فرصتی بودند که بازگو شوند .


خلاءدر احساس :احساساتی که دست و پای مارا بسته اند و از پیشرفت و موفقیت ما جلو گیری می کنند .احساساتی که به درد کسی نمی خورند و انرژی ما را در راه ترقی می گیرند ،احساساتی که نه اینکه راهگشایی ندارند بلکه در زندگی خودمان تاثیرات منفی دارند و گاها مدتها ذهنمان رادرگیر میکنند باید آنها را به گوشه ای اندازیم .اما گاهی احساسات و ابراز آن برای رسیدن به هدف هایمان موثر و مفیدند این احساسات ارزشمندند و آنها را باید به جای خود ابراز کرد .


خلاءدر افراد :افرادی که از شنیدن موفقیت های تو غصه دار می شوند افرادی که تاثیرات منفی بر تو می گذارند افرادی که با افکار و حرف هایشان سدی در مقابل پیشرفت تو هستند .کمتردرمجاورت آنها قرار بگیریم و سعی کنیم از آنها دوری کنیم.

سال جدید در پیش است بیاییم تحولی ایجاد کنیم در روشها و نوع زندگیمان در دیدگاهایمان در برخوردهایمان ، دید و بازدیدهایمان با دلمان باشد نه فقط به عنوان ادای یک رسم و عادت !

دستان همدیگر را بفشاریم به مهر و دوستی و یادمان باشد همه چیز نه تنها در آن جهان بلکه در جهان پیرامونمان تاثیر گذار خواهد بود....

آرزوی سالی خوب همراه با سلامتی  و دلهایی شاد  و پرنشاط برای همگی دوستان دارمنفس عمیق :اگر می خواهیم خداوند به ما محبت کند به مردم محبت کنیم.


............................................

در آخرین جمعه سال 92 خاطراتی زیبا و به یاد ماندنی از همراهی عزیزانی بر دلم به یادگار ماند و محبت دیدار دوستانی که از راه های دور و نزدیک آمده بودند که مهربانی را یادآوری کنند و نشان دهند که محبت ریشه در اعماق وجودشان دارد

دیدار خانم سعادت یار بزرگوار ، عمه طهورای نازنین ، و نرگس عزیز و مهربان در جمعی صمیمی در سرای برادر عزیزمان جناب سلامت بزرگوار با نواختن  سه تار جناب بیات بسیار به یاد ماندنی شد

مهربانی دلها در سرای پر از شور و نشاط آقای سلامت و روحیه گرفتن از استقامت و صبر و حسن خلق آن مرد دوران جنگ 

...احساسات و اشکهای از سر شوق نرگس دوست داشتنی با شنیدن صدای سه تار ...حضور مهربان خانم سعادت یار از راه بسیار دور و دیدار چهره متین و صبور آن بزرگوار و همراهی گرم و صمیمی عمه ی خوبیها و مهربانی ها ...همه و همه یاد آور صداقت و دوستی و صمیمت بود . ممنون حضور همه دوستان هستم .

امیدوار همیشه دوستیها بر مدار مهربانی و محبت استوار باشد .


برچسب‌ها: قانون جذب،خلاء
+ نوشته شده در شنبه 24 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 02:31 ب.ظ توسط تنفس | 12 نظر